Konik granül makinaları polietilen film gibi plastik malzemelerin geri dönüştürülerek granül hale getirilmesinde kullanılır.

Ekstruder vidasının konik biçimi sayesinde, plastikler, kırma, aglomer yapma gibi ön işlemlere gerek kalmadan, doğrudan makinaya beslenerek granül haline getirilebilir.

PE filmler, poşet ağız açma fireleri, hatalı film ruloları gibi üretim artığı, temiz PE ve PP malzeme bu kompakt makina ile kolayca geri kazanılabilir.

Konik granül makinaları, 50 kg/saat kapasiteden, 200 kg/saat kapasiteye kadar farklı ölçülerde üretilir.

özellikle polietilen film ve poşet imalatçılarının imalat firelerinin geri kazanımında konik granül makinaları bu üreticilerin vazgeçilmez yardımcılarıdır.

Seramik rezistanslar ile enerji tasarrufu sağlar. Az yer kaplayan kompakt yapısıyla her ortama adapte edilebilir. İstenirse kendinden tekerlekli, taşınabilir biçimde üretilebilir.

Havalı kafadan kesim sistemiyle,makinanın filtresinden çıkan malzeme özel bıçak ile kesilir ve fan yardımıyla silolara doldururulur. Çıkan ürün orjinal hammaddeye en yakın özelliklerde, yeniden imalatta kullanılabilir niteliklerdedir.

Vida ve kovan malzemesi işlenecek plastik cinsine göre seçilmekte, vida geometrisi malzeme durumuna göre tasarlanmaktadır. Vida üzerine PTA bimetallik kaynak uygulaması yapılmakta, bu sayede plastiklerin aşındırıcı etkilerine karşı extra koruma sağlanmaktadır. Vida ve kovan nitrasyon ve indüksiyon işlemlerine tabi tutularak sertleştirilmektedir. Opsiyonel olarak santrifüj döküm tekniği ile bimetallik hale getirilmiş kovanlarda kullanılmaktadır.

İnvertörlü (hız kontrollü) ana vida motoru sayesinde farklı sertlik ve yoğunlukta olan plastikler aynı basınç ve verim ile granüle edilebilmektedir. Bu sayede verimlilik ve yüksek kalite sağlanmaktadır. Motor ve redüktör arasında kullanılan doğrudan kaplin bağlantısı, seramik rezistanslar, yalıtımlı rezistans kupaları ve invertörler sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Granül Extruderlerimiz kullanıcı dostu, akıllı PLC sistemi ve dokunmatik ekran ile kontrol edilmektedir. Müşteri talebi doğrultusunda manuel kullanım sistemi de uygulanabilmektedir.

Model No.

MMKG-110X70

MMKG-130X80

MMKG-145X100

Motor Gücü (kW)

22

37

45

Vida Çapı(mm)

110X70

130X80

145X90

Vida Boyu (mm)

2300

2700

2800

Kapasite (kg/saat)

50-100

80-150

120-200

Kovan Isı Gücü (kW)

20

25

30

Ağırlık (kg)

2200

2500

3000